skip to search skip to navigation skip to main content

Onkologia

Onkologia to jedna z najbardziej skomplikowanych dziedzin medycyny.

Pomimo sporych wysiłków i niebywałych postępów wiele rodzajów raka nie poddaje się leczeniu, a przyszłość wielu pacjentów nie rysuje się w najjaśniejszych barwach. Każdego roku w Europie raka diagnozuje się u trzech milionów osób, a około dwa miliony na niego umiera. Pilnie potrzeba nowych rozwiązań terapeutycznych.

W 2006 roku Astellas podjęła zobowiązanie zaangażowania się w walkę z rakiem, ukierunkowując ekspertyzę na opracowywanie pierwszych i najlepszych w swojej klasie leków, dzięki którym pacjenci i onkolodzy będą mogli sprostać stojącym przed nimi wyzwaniom. Od tego czasu rozwinęliśmy solidne, wyspecjalizowane możliwości badawcze i nawiązaliśmy współpracę z głównymi organizacjami prowadzącymi badania nad rakiem.

Dzięki intensyfikacji działań nakierowanych na najbardziej obiecujące badane terapie i technologie, Astellas może obecnie zaoferować rozrastający się asortyment leków na raka, a w systemie R&D przygotowuje się sporo kolejnych rozwiązań. W najbliższych latach planujemy wprowadzić nowe leki na szereg nowotworów złośliwych, w tym raka prostaty, raka jelita grubego i odbytu, raka piersi i raka jajnika, a także na chłoniaki nieziarnicze.

Zmienianie jutra w obszarze leczenia raka prostaty

Rak prostaty to piąty, najpowszechniej występujący na świecie rodzaj raka. Każdego roku 380.000 mężczyzn w całej Europie dowiaduje się, że na niego choruje, a umiera na niego prawie 100.000 pacjentów. Przy chorobie w zaawansowanym stadium opcje terapeutyczne są ograniczone. Astellas prowadzi intensywne badania w tym właśnie obszarze. Więcej informacji o raku prostaty można znaleźć pod adresem: http://everymonthmatters.org/

Dowiedz się więcej o naszych obszarach terapeutycznych:

Privacy Policy  |  Terms of Use  |  Cookies Policy Copyright © 2017 Astellas Pharma